Szybka diagnoza dla 15 tys. osób

19 lutego 2016
shutterstock_69687937-1200x835.jpg

Ponad 15 tysięcy osób w ubiegłym roku skorzystało z nowych zasad świadczenia usług zdrowotnych i zostało przyjętych w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie jako tzw. pacjenci pierwszorazowi. Dzięki wspomnianemu rozwiązaniu czas diagnozowania pacjenta skrócenia –w ciągu 42 dni lekarz w miarę możliwości powinien w stosunku do takiej osoby podjąć decyzję diagnostyczną i terapeutyczną oraz wykonać niezbędne badania w tym kierunku.

Pacjentem pierwszorazowym jest osoba, która w ciągu 2 lat nie była diagnozowana w danej poradni w ramach NFZ. Pakiet obejmuje poradnie: reumatologiczną, neurologiczną, endokrynologiczną, kardiologiczną, dermatologiczną, pulmonologiczną, gastrologiczną, alergologiczną, nefrologiczną, hematologiczną, diabetologiczną, leczenia bólu i chorób zakaźnych. W większości przypadków dotyczy to również dziecięcych poradni.

– Pacjentem pierwszorazowym nie jest natomiast osoba, która dostaje skierowanie na przykład z oddziału kardiologicznego do poradni kardiologicznej, ponieważ przychodzi do poradni już diagnozowany, w celu kontroli jego stanu zdrowia i reakcji na już wdrożone leczenie – tłumaczą Aldona Tabiś i Lilla Cyprowska, koordynatorki medyczne odpowiedzialne w ZPS za opiekę nad tego typu pacjentami.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support