Wyjątkowe zabiegi stomatologiczne

29 grudnia 2014
stomatolog-1200x800.png

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym wykonywane w poradni stomatologicznej Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie to wyjątkowa oferta w skali całego regionu. – Poza nami nie wykonuje ich nikt.

Tymczasem dla niepełnosprawnych pacjentów to często jedyna szansa na podjęcie leczenia – podkreśla chirurg stomatolog Marek Morawski.

Poradnia przyjmuje pacjentów nie tylko z Tarnowa, ale także z powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego czy bocheńskiego. Większość pacjentów korzystających z tej możliwości to osoby niepełnosprawne intelektualnie. – Bardzo często w ich przypadku niemożliwe jest leczenie w inny sposób – dodaje Joanna Piotrowska, kierownik poradni.

Znajdująca się w Zespole Przychodni Specjalistycznych poradnia na obszarze kilku powiatów nie ma konkurencji, bo jako jedyna posiada konieczne do tego wyposażenie i wykwalifikowany zespół. Warunkiem niezbędnym jest posiadanie specjalistycznego sprzętu i sali wybudzeniowej, a także zespołu specjalistów. W zabiegu obok lekarza stomatologa uczestniczy także anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, asystent i instrumentariuszka. Jak podkreśla Marek Morawski zwiększona obsada jest konieczna, bo zabieg nie jest łatwy. – Decyzje trzeba podejmować szybko, a znajdujący się w znieczuleniu ogólnym pacjent nie jest w stanie przekazać żadnych informacji.

Najczęściej zabiegom tego typu poddawane są osoby niepełnosprawne np. z Zespołem Downa, bo w ich przypadku innego rodzaju leczenie jest niemożliwe. Ze znieczulenia ogólnego mogą jednak korzystać także inni pacjenci. – Przyjmujemy zarówno osoby dysponujące skierowaniem od lekarza, jak i osoby bez skierowania, które chcą uniknąć związanego z bólem dyskomfortu, towarzyszącego im podczas zabiegu bez znieczulenia ogólnego – zaznacza Marek Morawski.
W tym ostatnim przypadku zabiegi są płatne. Pacjenci przyjmowani są raz w tygodniu, w środy, po wcześniejszej rejestracji.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support