Zacznij z nami ćwiczenia na zdrowy kręgosłup! W ZPS ruszają specjalne zajęcia

4 kwietnia 2018

Bóle kręgosłupa są plagą XXI wieku. Już nawet 90 procent dorosłych uskarża się na różnego rodzaju bóle pleców. Czasem towarzyszą one niezależnym od nas schorzeniom kręgosłupa, ale często fundujemy je sobie na własne życzenie, za dużo siedzimy, mało się ruszamy, dźwigamy ciężkie torby i chodzimy na wysokich obcasach.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych ruszają specjalne ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. Zajęcia poprowadzi Monika Banek, doświadczona instruktorka różnych form ruchowych

Jest sprawą oczywistą, iż zdrowy kręgosłup to fundament prawidłowego funkcjonowania organizmu. Myśl ta nabiera szczególnego znaczenia obecnie, kiedy różne udogodnienia cywilizacyjne oferują nam życie wygodne, leniwe i przez to pozbawione niezbędnej dawki aktywności ruchowej – mówi Monika Banek.
Żeby przeciwstawić się temu zgubnemu trendowi, warto podjąć jakieś systematyczne formy ćwiczeń. Jedną z nich, bardzo skuteczną, a zarazem należącą do najbezpieczniejszych (co istotne zwłaszcza dla seniorów), jest stosowany na całym świecie system Pilates. Umiejętnie łączy on osiągnięcia myśli Wschodu i Zachodu, często nazywany jest „medytacją w ruchu” i traktowany jako uzupełnienie w rehabilitacji po przebytych chorobach i urazach – dodaje instruktorka.

Zajęcia odbywać się będą przy ul. Mostowej 6

Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 19.00

Monika Banek specjalizuje się w systemie Pilates, zwłaszcza w zakresie treningu zdrowy kręgosłup, jogilates oraz zajęcia dla seniorów.

Szkolenia oraz uzyskane uprawnienia:

  • Nauczyciel dyplomowany Pilates w renomowanej Szkole Open Mind Pilates. Dyplom OM Matwork Pilates (Szczecin 2014 r.)
  • Instruktor rekreacji ruchowej z uprawnieniami państwowymi wydanymi przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu oraz przez Ministra Sportu i Turystyki, o specjalnościach:
    – fitness-ćwiczenia psychofizyczne/nowoczesna joga (2003 r.)
    – nowoczesne formy gimnastyki (2004 r.)
    – kinezygerontoprofilaktyka (2007 r.)
  • Szkolenie uzupełniające w zakresie trendów fitness w ćwiczeniach dla osób starszych (Zakopane, 2008 r.)

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support