Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie doceniony za działalność profilaktyczną!

12 kwietnia 2018

Przychodnia otrzymała dyplom uznania za uczestnictwo w II edycji ogólnopolskiej akcji „Polscy okuliści kontra jaskra”. To wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, Jarosław Kolendo podkreśla, że zapobieganie chorobom czyli profilaktyka to priorytet w służbie zdrowia.

– Badania profilaktyczne, oprócz leczenia są dla nas najważniejszą formą działalności. Dlatego cieszymy się z każdej formy uznania zarówno przez instytucje jak i pacjentów. Wiemy, że nie zawsze uda się nam zorganizować te akcje w takim wymiarze aby każdy chętny mógł wziąć w nich udział. Natomiast akcje te mają zwrócić uwagę jak ważne są badania profilaktyczne. W chwili obecnej choroby wykryte we wczesnym stadium są całkowicie uleczalne lub udaję się zatrzymać dalszy postęp choroby. Dlatego zachęcam do badań profilaktycznych zarówno w ramach akcji jak i na własną rękę – mówi prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, Jarosław Kolendo.

Z okazji “Światowego Tygodnia Jaskry” w ponad 60 placówkach w 38 miastach Polski można było bezpłatnie i bez skierowania zbadać wzrok w kierunku wykrycia tej choroby. Takie badania były także w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Specjaliści szacują, że do 2020 roku ponad 11 mln osób utraci wzrok z powodu jaskry. W Polsce choroba dotyczy już ok. 750 tys. osób. Blisko połowa z nich nadal nie została zdiagnozowana i nie zdaje sobie sprawy, że grozi jej ślepota.

Posłuchaj Jarosława Kolendo:

 

Jeżeli chcesz być spokojny o swoje oczy w każdej chwili możesz zapisać się do naszych specjalistów z Poradni Okulistycznej. Tu znajdziesz szczegóły:

Poradnia Okulistyczna

 

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support