Największa przychodnia w mieście „rośnie” zgodnie z planem

20 lipca 2016
rozbudowa1-1200x794.jpg

Modernizacja budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Termin zakończenia prac, czyli koniec października nie jest zagrożony. Po zakończeniu modernizacji powierzchnia budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie zwiększy się aż ok. 3000 metrów.

Tym samym największa przychodnia w mieście zyska kolejne nowoczesne pomieszczenia oraz atuty w staraniach o wyższych kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Obecnie ruszył etap wykańczania wnętrz, wykonywania instalacji czy układania płytek w węzłach sanitarnych. Pojawiły się również pierwsze szklane elementy elewacji. Do dyspozycji lekarzy będzie kilkanaście nowych gabinetów.

– Chcemy w nich uruchomić nowe specjalizacje bądź poszerzyć obecnie funkcjonujące. Planujemy również zmianę usytuowania najbardziej obleganych gabinetów, które obecnie są w starej części obiektu. Pacjenci będą oczekiwać na wizytę u lekarze w bardziej komfortowych i przyjaznych warunkach – mówi Artur Asztabski, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

 

Znacznie poprawią się także warunki dla chirurgii jednego dnia, która zyska nowoczesną i przestronną salę operacyjną z odpowiednim zapleczem. Chirurgia jednego dnia przynosi wiele korzyści dla pacjentów. Chorzy są przyjmowani, operowani i wypisywani w przeciągu zaledwie 24 godzin. Dzięki temu pacjent wraca do zdrowia w najbardziej komfortowych dla niego warunkach, czyli we własnym domu.

Oprócz tego, pacjenci mogą się spodziewać ok. 8 stanowisk do rejestracji, dostępnych tuż po wejściu do przychodni. Zlikwidowane zostaną też bariery dla osób niepełnosprawnych.

Modernizacja jest również istotna ze względu na negocjacje kontraktu z NFZ.

– Uruchomienie nowych specjalizacji zależy od konkursów i ewentualnych zmian w służbie zdrowia. Chcemy być na to dobrze przygotowani – im lepsze warunki lokalowe, sprzętowe i kadrowe, tym większe szanse na uzyskanie wyższego kontraktu, co wiąże się z możliwością przyjęcia jeszcze większej liczby pacjentów – zaznacza Artur Asztabski.

W ubiegłym roku w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie udzielono prawie milion świadczeń medycznych, czyli o prawie 10 tysięcy więcej niż w 2014 roku.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support