Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Diagnostyka alergii

alergiaChoroby alergiczne należą do jednych z najczęściej występujących schorzeń współczesnej cywilizacji. Najczęstszymi postaciami alergii są: katar alergiczny, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, zapalenie spojówek i alergia pokarmowa. Szacuje się, że na alergię, w zależności od postaci schorzenia, choruje od 10 do 30% populacji,  z czego niemowlęta i dzieci najczęściej chorują na alergiczne zapalenie skóry i alergie pokarmową, a wśród młodzieży i dorosłych dominuje alergiczny nieżyt nosa i atopowa astma oskrzelowa. By rozpoznać czy mamy do czynienia z alergią wykonywane są testy punktowe lub testy z krwi.

Od czerwca 2014 r. do zespołu alergologów w Zespole Przychodni Specjalistycznych przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie  dołącza  specjalista alergologii lek. Katarzyna Primowicz – Niczyporuk, która na razie będzie realizowała jedynie odpłatne świadczenia w tym zakresie.

Z porad lekarza korzystać mogą zarówno dorośli jak i dzieci od 12 roku życia. Świadczenia udzielane będą  w Poniedziałki w godz. 15.00 – 17.00.

Prywatnych porad z zakresu alergologii udziela także lek. Dorota Sak – Rusek, specjalista alergologii, która przyjmuje w poniedziałki w godz. 13.30 – 14.00 oraz we czwartki w godz. 17.00 – 18.00

Zapisy prowadzone są telefonicznie pod nr 14 63 10 274 lub osobiście w Rejestracji Ogólnej (parter) – Okienko nr 1, w godz. 06.30 – 20.30, w dniach roboczych od poniedziałku do piątku.

Informujemy, iż w przychodni  wykonać można także alergiczne testy skórne oraz oznaczyć poziom alergenów w surowicy krwi.