W miesiącu świadomości raka piersi zapraszamy na bezpłatne badania USG

3 października 2018

Jeśli ukończyłaś 30 lat, badanie ultrasonograficzne piersi powinnaś przeprowadzać regularnie! W październiku szczególną uwagę przykładamy do badań profilaktycznych pod kątem raka piersi – jest to miesiąc, który ma przypominać o regularnych badaniach kontrolnych.

Zapraszamy na bezpłatne USG w Zespole Przychodni Specjalistycznych. Badania (12 października) będzie wykonywał lekarz Mariusz Skopek.  USG piersi jest jednym z elementów profilaktyki raka piersi. Jest to bezbolesne badanie, które pozwala wykryć guzki w piersiach na wczesnym etapie rozwoju.

Szczególnie ważne jest wykonanie USG u kobiet, które bolą piersi lub wyczuwają pod palcami zgrubienie w obrębie gruczołów sutkowych.Wskazaniem do badania jest także wyciek z sutka wydzieliny, a także wizyta kontrolna w przypadku rozpoznanych przez ginekologa łagodnych zmian w piersiach – mówi lekarz Mariusz Skopek.

Poza tym, USG powinny wykonać kobiety, które:

– mają mały biust;

– miały w rodzinie przypadki zachorowań na raka piersi;

– miały punkcję sutka;

– są w ciąży, a badania rentgenowskiego nie można wykonywać;

– mają guza niewidocznego na mammografii, jednak wyczuwalnego pod palcami.

USG piersi jest zupełnie bezbolesne i szybkie, trwa około 15 minut. Do badania kobieta kładzie się na leżance, bez stanika, a lekarz smaruje piersi żelem ułatwiającym przewodzenie sygnałów. Następnie do piersi przykładana jest głowica aparatu ultrasonograficznego.

Żeby wykonać bezpłatne badanie USG piersi w naszej Przychodni wystarczy się zapisać pod numerem tel. 14 631 02 74

 Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support