Więcej zabiegów w znieczuleniu ogólnym

22 marca 2016
dark-hero-2-1200x786.jpg

2015 rok był kolejnym, w którym wzrosła liczba zabiegów stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym wykonanych dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie przeprowadzono 228 tego typów zabiegów u 144 pacjentów.

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym są często jedyną szansą na leczenie niepełnosprawnych pacjentów. Poradnia stomatologiczna ZPS w Tarnowie należy do nielicznych placówek w regionie oferujących takie zabiegi. Należy bowiem posiadać specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowaną kadrę z zespołem anestezjologicznym, aby leczyć w znieczuleniu ogólnym.

Ze znieczulenia ogólnego mogą korzystać także inni pacjenci, którzy mają chociażby olbrzymie obawy przed leczeniem zębów. W tym przypadku zabiegi są płatne i odbywają się po wcześniejszej rejestracji.

Ogółem w 2015 roku w przychodni stomatologicznej przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1 w Tarnowie wykonano ponad 37 tysięcy procedur dla około 5,7 tys. pacjentów. W ubiegłym roku przychodnia poszerzyła ofertę poradni stomatologicznej o piaskowanie zębów. Wspomniany, ok. 20-minutowy zabieg polega na usunięciu przebarwień i osadów nazębnych za pomocą piaskarki. Piaskowanie jest przeznaczone dla pacjentów, których zęby straciły nieskazitelną barwę z powodu palenia papierosów, spożywania kawy czy herbaty w dużych ilościach oraz osób zmagających się z kamieniem nazębnym.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support