Nowoczesny zabieg usuwania żylaków

19 lutego 2017
dark-hero-3-1200x786.jpg

Osoby zmagające się z żylakami mogą skorzystać z nowych zabiegów komercyjnych w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.  Pacjenci są leczeni jedną z najnowocześniejszych na świecie metod, mianowicie termoablacją radiową, wykonywaną przez lekarza Wacława Kisiela, doświadczonego specjalistę chirurgii naczyniowej i ogólnej. Zabieg charakteryzuje wysoka skuteczność i błyskawiczny powrót do normalnego trybu życia i pracy.

– Zabieg trwa od 1 do 3 godzin, następnie chory wraca do domu. Leczenie wykonujemy pod warunkiem, że pacjent ma możliwość bycia obserwowanym  w domu przez kogoś  z domowników przez dobę po zabiegu. Podczas zabiegu używamy  stosunkowo dużą ilość płynu do znieczulania miejscowego. Chory ma bardzo długo znieczuloną nogę, odczuwa komfort, ale ciągłe uwalnianie leku z tkanek czasami może być niebezpieczne  – tłumaczy lek. Wacław Kisiel.

Dzięki termoablacji radiowej, pacjent nie jest wyłączony z pracy przez kilkadziesiąt dni, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod usuwania żylaków. Osoby pracujące np. za biurkiem wracają do życia zawodowego niekiedy nawet w ciągu kilkunastu godzin. Na czym polega termoablacja radiowa?

– Przede wszystkim nie usuwamy żył wyrywając je, jak to ma miejsce w tradycyjnej metodzie leczenia żylaków, lecz je zamykamy i zostawiamy w nodze. Najpierw dokonujemy małego nacięcia, przez które wprowadzamy cewnik. Następnie dochodzimy do  miejsca gdzie zaczyna się niewydolność żyły. Znieczulamy miejscowo na całym zepsutym odcinku żyłę. Dociskając  głowicą ultrasonograficzną,  rozgrzany do 120 stopni Celsjusza cewnik i  przesuwając nim  w głównym pniu niewydolnego  naczynia niszczymy ścianę, pozostawiając w ciele nieczynną żyłę – tłumaczy lek. Wacław Kisiel. Mniejsze, kręte żylaki leżące pod skórą, gdzie nie możemy użyć termoablacji, usuwamy z mikrocięć, a jeżeli chory nie chce mieć blizn w kolejnym etapie zamykamy pianą (skleroterapia).

– W efekcie pacjent doznając mniejszego urazu operacyjnego odczuwa mniejszą bolesność, przy lepszych walorach estetycznych. Co istotne, skuteczność tej metody jest niemal 100-procentowa. Po szersze informacje zapraszam na stronę internetową waclawkisiel.pl – kończy lekarz.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support